DE Jobs

Search from over 2 Million Available Jobs, No Extra Steps, No Extra Forms, Just DirectEmployers

Job Information

Kuehne+Nagel Knowledge Center Accounting Specialist in Warsaw, Poland

Dołącz do naszego zespołu Knowledge Center w strukturach Kuehne+Nagel Sp.z o.o.

Opis stanowiska

Twoje zadania będą dotyczyły m.in. raportowania do grupy, procesu zamknięcia miesiąca, księgowania dokumentów, przygotowywania raportów oraz współpracy ze spółkami w grupie (komunikacja odbywa się w języku angielskim).

Zadania i obowiązki

  • Księgowanie dokumentów i uzgadnianie ksiąg pobocznych do księgi głównej,

  • Dbałość o poprawność wprowadzanych danych do systemu księgowego z uwzględnieniem różnych obszarów: księgi głównej, środków trwałych, rezerw, przepisów podatkowych,

  • Przygotowywanie dokumentacji dla kontroli przeprowadzanych w ramach systemu kontroli wewnętrznych,

  • Bieżąca aktualizacja dokumentacji, w tym instrukcji pracy (w języku angielskim),

  • Przestrzeganie terminów zamknięcia modułów w systemie księgowym wg grupowego terminarza,

  • Komunikacja z zespołem konsolidacyjnym ws. Raportowania i wyjaśniania ew. Różnic,

  • Udział w spotkaniach online z wewnętrznymi klientami w języku angielskim.

Wymagane doświadczenie

  • Wykształcenie wyższe / licencjat z obszaru finansów (lub w trakcie studiów),

  • Doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku na podobnym stanowisku mile widziane,

  • Doświadczenie w migracji procesów księgowych (w tym przygotowywanie dokumentacji) oraz wiedza z zakresu migracji procesów księgowych mile widziane,

  • Chęć rozwoju w obszarze finansów międzynarodowych (księgowość i raportowanie wg ifrs-ów),

  • Dobra znajomość języka angielskiego,

  • Praktyczna znajomość ms office (szczególnie w zakresie programu excel),

  • Komunikatywność, otwartość, dokładność, silna orientacja na klienta, nastawienie na cel.

Dlaczego warto do nas dołączyć

Oferujemy Tobie perspektywę zatrudnienia w wiodącej firmie logistycznej z ponad stuletnią tradycją. Miejscem pracy jest nasze biuro w Warszawie (obecnie model hybrydowy).

Kuehne + Nagel is an equal employment/affirmative action employer. If you require an accommodation for any part of the online application process due to a disability, please contact the Employee Services HR Help Desk at 1-800-267-1326 during the hours of 8:00am - 5:00pm EST; Monday through Friday or via e-mail at: HR.helpdesk@kuehne-nagel.com with the nature of your request. We will answer your inquiry within 24 hours.

DirectEmployers